Ambitsioonikas eesmärk muuta trükindust loodussõbralikumaks

Meie meeskonna missioon on päästa iga trükitellimusega nii palju puid, kui võimalik. Seda teeme läbi meie ambitsioonika meeskonna poolt loodud automatiseeritud ja optimeeritud lahenduse, mis võimaldab trükkida trükipoognate kasutamata pinnale. 

Kuidas meie lahendus töötab? 

Kas oled märganud, et piparkooke küpsetades proovid vormid võimalikult tihedalt kokku panna, kuid alati jääb natuke tainast üle? Sama juhtub ka trükitööstuses. Meie lisame nendele kasutamata paberialadele uued tellimused, et ära kasutada muidu ülejääv paber. Tellimuse saab esitada mugavalt veebis ja esimene trükikoda, kellel on tühi ala trükipoognal, täidab tellimuse. Meie partneriteks on kvaliteetset teenust pakkuvad trükikojad ning meie lahendus tuvastab tühjad alad ja lisab sinna sobivad tellimused.

Mis mõju meie lahendus loob? 

1,8 miljonit tonni raisatud paberit mõjutab keskkonda väga palju. Lisaks antud hulga paberi äraviskamisele läheb raisku suurel määral ka teisi ressursse, mis selle koguse paberi tootmiseks vajalikud olid. Oma lahendusega saame vähendada kuni 70% jäätmetest ning seeläbi säästa puid ja paberi tootmiseks vajaminevaid ressursse, sest lisamaterjali pole vaja.

2020. aasta kevadel võitis Pagerr Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht”. Investoritest ja äriekspertidest koosneva konkursi žürii sõnul lahendab Pagerr trükitööstuse ja kogu looduskeskkonna jaoks olulist valupunkti.

close