Pagerr Garage48 Hackathon

Aitame säästa iga päev 400 puud Eestis

Eesti idufirma Pagerr on loonud lahenduse, tänu millele muutub trükiste tellimise protsess loodustsäästvamaks ja mugavamaks. Iga päev läheb ainuüksi Eesti trükikodades visatakse ära ca 50 tonni paberit ehk keskmiselt 7% kogu trükitoodangust, sest õigel ajal ei olnud midagi trükkida. Pagerri eesmärk on see raiskuminek peatada. 

Pagerri asutaja Rudolf-Gustav Hanni on kaheksa aastat tegutsenud kirjastuse alal ja tema sõnul on hetkel trükivaldkonnas meeletutes kogustes kasutamata ressurssi, sest õigel ajal ei olnud ühtegi tellimust, mida trükiplaadile lisada. Pagerr on esimene trükipartner, kes kasutab tellimuse täitmiseks kasutamata potentsiaali ehk teisisõnu kasutatakse paberit, mis muidu visatakse ära. “Lisame tellimuse trükiplaadi tühjale osale, mis võib moodustada kuni pool paberist.”

Kasutades antud tehnoloogiat saab säästa 400 puud iga päev. Kasu saavad ka trükikojad, kuna läbi antud tehnoloogia saavad trükikojad teenida 20 korda rohkem raha ülejäänud paberi eest võrreldes sellega, kui nad seda ei kasutaks. Kuna Eesti trükitööstus Euroopas moodustab ainult 3%, on oluline laieneda rahvusvaheliselt.

Vaid 48 tunni jooksul sai Garage48 hackathonil valmis ehitatud toimiv liidestus, tänu millele saab automaatselt lisada failid kasutamata alale trükipaberil. “Antud tehnoloogia aitab leida Pagerr platvormil tehtud tellimuste seast kõige sobivamad ja muudab trükiettevalmistajatel tühja ala täitmise mugavaks ja lihtsaks.” lisab Pagerr arendaja Toivo. 

Rohkem infot: pagerr.ee

 

Pagerr on ettevõte, mis muudab trükiste tellimise eraisikutele ja ettevõtetele lihtsamaks ja soodsamaks. Ettevõte aitab säästa loodust tänu spetsiaalsele trükiste optimeerimise viisile, mis muudab kasutamata jäänud trükipotensiaali uuteks klientideks. Loodussõbralik trükiviis aitab trükikodadel saavutada vähima jäätmekoguse ja suurima võimaliku efektiivsuse, sest kasutatakse ära materjal, mis muidu läheks prügiks. Pagerri tehnoloogia võimaldab trükikojal automaatselt müüa kasutamata ala. Rakendus on ühendatud trükiettevalmistuse programmiga ja vabade alade olemasolul peale tellimuste lisamist täidab rakendus automaatselt trükiplaadi uute tellimustega üle Euroopa. Nii on tellimine kliendi jaoks kiire, sest tellimuse tegemise hetkel juba võib tellimus minna ühes Euroopa trükikojas trükkimisele. Ära jääb terve pakkumiste tegemise, müügitiimi, ettevalmistuse ja arveldamise protsess. Trükikoda trükib ja komplekteerib ning kuller tuleb tellimusele järgi ja viib kliendile kohale üle Euroopa.