KASUTUSTINGIMUSED

Pagerr

reg.kood: 14877712

KMKN / VAT nr: EE102218981

asukoht: Parda 3/5/7, 10151 Tallinn,

e-post: [email protected]

Üldised tellimistingimused

Tellides kodulehe pagerr.ee kaudu tooteid, toimub müük ettevõtte Pagerr OÜ reg.kood 14877712 ja teie vahel. Üldised tellimistingimused kehtivad Pagerr-i (edaspidi nimetatud Pagerr) interneti kodulehel www.pagerr.ee (edaspidi nimetatud Koduleht) asuvate trükiste ja teiste kaupade (edaspidi nimetatud Toode või Tooted) tellimiskeskkonna vahendusel (edaspidi nimetatud E-pood) tellimisel tekkivate õigussuhete kohta.

Lisaks käesolevatele üldistele tellimistingimustele reguleerivad Tellija ja Pagerr-i vahelisi suhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusnormid, Pagerr-i klientide isikuandmete töötlemise kord (Privaatsus), leitaval allosas, E-poe Toodete hinnakiri ja väljakujunenud head tavad.

Käesolevate üldiste tellimistingimuste, privaatsuse ning kehtivate E-poe Toodete hinnakirjaga on võimalik tutvuda Pagerr-i Kodulehel.

Mistahes sisu (kirjeldused, pildid, joonised) kopeerimine ja kasutamine ilma lehe omaniku kirjaliku nõusolekuta on rangelt keelatud. Lehe autoriõigused kuuluvad Pagerr OÜ-le.

1.Toodete tellimise kord

1.1 Toodete tellimiseks ei pea Tellija registreerima end Pagerr-i internetikeskkonna (edaspidi nimetatud Internetikeskkond) kasutajaks.

1.2 Tellija valib soovitud Toote(d), määrab iga Toote koguse, Toodete eest tasumise ning kohaletoimetamise viisi. Enne tellimuse lõplikku kinnitamist on Tellijal võimalik tellimus üle vaadata ning muuta esitatud tellimust. Pärast tellimuse üle vaatamist Tellija kinnitab tellimuse. Tellimust on võimalik esitada Eesti või inglise keeles.

1.3 Kõik E-poes näidatud Toodete hinnad ei käibemaksu. Käibemaks lisandub kassas. Väljaspoolt Eestit ostes ja VAT numbri sisestades käibemaksu ei lisandu.

1.4 Tellitud Toodete hinnale lisandub Toodete kohaletoimetamise tasu vastavalt Tellija poolt valitud kohaletoimetamise viisile.

1.5 Tellija poolt kinnitatud tellimuse eest on Pagerr-ile võimalik tasuda internetipanga lingi abil. Kodulehe kaudu on võimalik tasuda Eurodes kasutades Maksekeskuse pangalinke (Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop, Pocopay ja Liisi ID), Swedbank, LHV Pank ja SEB Pank makselinke ning PayPali ja Stripe pangakaartide (MasterCard, Visa, American Express) kaudu. Edastame maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le, Stripe-le või vastavale pangale.

1.6 Tellija ja Pagerr-i vaheline leping loetakse sõlmituks pärast seda kui Tellija on Tellimuse kinnitanud ja Pagerr on edastanud Tellijale Tellimuse kinnituse.

1.7 Tellimus jõustub Pagerr-i poolt Tellijale Toote välja saatmisega.

2.Toodete kohaletoimetamine

2.1 Tellitud Tooted toimetab Pagerr Tellijale vastavalt Tellija poolt tellimuse esitamisel valitud viisile: kas DPD pakiautomaadi kaudu, Omniva pakiautomaadi kaudu, DPD kulleriga või Pagerr-i kättesaamispunkti. Täpsemad tarnemeetodid on leitavad tellimuse vormistamisel.

2.2 Kohaletoimetamise viisi valib Tellija tellimuse vormistamisel. Kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav Tellimuse vormistamisel.

2.3 Toodete kohaletoimetamise aeg:

2.3.1 Toote valmimisajale (24h, 3 tööpäeva, 1 nädal, 1 kuu) lisandub juurde postitamisaeg sõltuvalt postituse valikust.

2.3.2 Tooted, mille valmimise ja tarneaeg on 1 kuu, toimetatakse Tellijani 20 tööpäeva jooksul.

2.3.3 Kui tellimus sisaldab Tooteid, mille valmimise ja tarneaeg on erinev, siis toimetatakse kõik Tooted Tellijale ühe pakina arvestades pakis olevatest Toodetest pikimat tarneajaga.

2.4 Toodete tasuta kohaletoimetamine

2.4.1 Pagerr toimetab tellitud Tooted Tellijani tasuta kui:

2.4.1.1 epoes on tellimuse juurde märgitud tasuta tarne või

2.4.1.2 kliendipakkumistes on jagatud tasuta tarne koodi, mille ostukorvis sisestamisel rakendub tasuta tarne.

2.5 Toodete kättetoimetamise viisid

OMNIVA PAKIAUTOMAAT 1-2 päeva
DPD PAKIAUTOMAAT 1-2 päeva
DPD KULLERTEENUS 1-2 päeva
DPD KULLER (SAMA PÄEVA TEENUS) 0 päeva

2.5.1 DPD toob Toote(d) Tellija poolt valitud pakiautomaati Eesti piires järgnevalt:

– tellimuse kohaletoimetamise aeg on kuni 7 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale.

Tellimuse pakiautomaati saabumisel saadetakse Tellija mobiilile ja e-posti aadressile sõnum, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta, lahtiolekuaegasid ja personaalset uksekoodi. Koodi sisestamisel pakiautomaadi puutetundlikule ekraanile, vajadusel tellimuse eest kaardiga makstes, avaneb pakiautomaadi uks ning Tellija saab paki kätte. Saadetisi hoiustatakse tasuta DPD pakiautomaadis 7 kalendripäeva, alates sõnumi saatmisest Tellija mobiilile ja/või e-posti aadressile. Väljastamata pakkide kohta saadetakse Tellijatele täiendavalt 2 meeldetuletussõnumit. Kui Te pole 7 kalendripäeva jooksul pakil järel käinud, kuulub tellimus tühistamisele, Pagerr hoiab tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

2.5.2 DPD  kuller toob kauba Teie poolt märgitud aadressile järgmisel tööpäeval. Kohaletoimetamisele eelnevalt võetakse Teiega ühendust sobiva kohaletoimetamise kellaaja suhtes. Kui kokku lepitud kellaajal ei ole võimalik pakki üle anda, võetakse Teiega telefoni teel ühendust. Juhul, kui kuller Teiega telefoni teel kontakti ei saa, jäetakse Teie postkasti teatis ning tellimuse saate kätte lähimast pakiautomaadist. Selle vältimiseks sisestage kasutajaseadetesse oma telefoninumber, et kuller saaks Teiega eelnevalt paki üleandmise kokku leppida. Kui Te pole 15 kalendripäeva jooksul pakil ka pakiautomaadis järel käinud, ega palunud seda kauem kohal hoida kuulub tellimus tühistamisele, Pagerr hoiab tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

2.6 Tellimine ja Kohaletoimetamine väljaspoole Eesti Vabariiki

2.6.1 Pagerr pakub võimalust tellida raamatuid väljapoole Eesti Vabariiki. Välismaale tellimiseks lisa soovitud tooted ostukorvi, vali kohaletoimetamise viisiks transport välismaale, sisesta aadress ja vali riikide nimekirjast sihtpunkt. Olenevalt riigist kulub tellimise täitmiseks 7-30 tööpäeva.

2.6.2 Väljaspoole Eesti Vabariiki tellimuse kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav Tellimuse vormistamisel.

2.6.3 Juhul kui Pagerr-il ei ole võimalik tellimust Tellijani toimetada Tellijast tulenevatel põhjustel, siis kuulub tellimus tühistamisele, Pagerr hoiab tellimuse summast kinni Tellimuse tagastamisega seotud kulud ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

  1. Tarbija õigus tellimusest taganeda

3.1 Tarbijast Tellijal (edaspidi nimetatud Tarbija) on õigus Toodete tellimusest taganeda alates tellimuse tegemisest kuni Toodete kätte saamisele järgneva 14 kalendripäeva jooksul.

3.2 Tellimusest taganemiseks peab Tarbija Pagerr-ile esitama kirjalikult, e-posti teel või kaupluses kohapeal suuliselt ühemõttelise taganemisavalduse.

3.3 Tellimusest taganemise avalduses peab Tarbija näitama ära pangakonto numbri ja pangakonto valdaja nime, kuhu kanda tagastatav raha. Sularaha tagasimakseid teostab Pagerr ainult kaupluses kohapeal tehtud taganemise korral, vaid Tarbija vastaval sõnaselgel nõusolekul.

3.4 Juhul kui Tarbija taganeb tellimusest, siis kohustub Tarbija tagastama kasutamata ning kahjustamata Tooted viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul taganemisavalduse ärasaatmisest arvates. Tarbija võib tagastada Tooted Pagerr-i kauplustesse või posti teel aadressile: Pagerr, Parda 3/5/7, 10151 Tallinn. Tarbija kannab tellimusest taganemisel Toodete tagastamise kulud.

3.6 Pagerr tagastab Tarbijale tagastatud Toodete eest tasutud summa. Pagerr tagastab raha hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul taganemisteate saamisest arvates, tingimusel, kuid mitte varem kui 3 tööpäeva jooksul Tellija poolt tagastatud Toodete kättesaamisest.

3.7 Juhul, kui Tellija poolt tagastatud Toode on kasutatud, siis on Pagerr-il õigus nõuda kahju hüvitamist summas kuni Toote müügihinnani sõltuvalt Toote väärtuse langusest. Nimetatud summa arvatakse maha Tellijale tagastatavast summast.

3.8 Digitaalseid tooteid (sh e-raamatuid) ja kliendi jaoks eritellimusel valmistatud trükiseid tagastada ei ole võimalik.

  1. Registreerumise kord

4.1 Pagerr-i püsikliendiks saamiseks, peab Tellija registreerima ennast Internetikeskkonna kasutajaks aadressil www.pagerr.ee.

4.2 Püsikliendiks registreerides on Tellijal õigus edaspidi saada püsikliendile ettenähtud soodustusi vastavalt Pagerr-i püsikliendi programmile.

4.3 Registreerumiseks on vajalik täita kõik ankeedis antud lahtrid.

4.4 Peale registreerumist saadab Pagerr Tellijale tema poolt määratud e-posti aadressile kirja juhistega kasutajakonto aktiveerimiseks.

4.5 Peale kasutajakonto aktiveerimist saab Tellija enda poolt määratud kasutajatunnustega siseneda Pagerr-i Internetikeskkonda ning esitada Toodete tellimusi.

  1. Tellija õigused

5.1 Tellijal on õigus tellida Tooteid E-poes Pagerr-i poolt sätestatud hinnaga ja fikseeritud tingimustel.

5.2 Tellijale saadetav Toode peab olema korrektne ja komplektne ning vastama Pagerr-i poolt fikseeritud tingimustele.

5.3 Tellijal on õigus esitada Toote tellimust ja Toodet ennast puudutavaid pretensioone Pagerr-ile aadressil Parda 3/5/7, 10151 Tallinn või e-posti aadressi [email protected] 30 päeva jooksul Toote kättesaamisest arvates. Tellija peab teatama Toote lepingutingimustele mittevastavusest Pagerr-ile 30 päeva jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada. Tootel puuduse olemasolu korral asendatakse Toode sama tootega, välja arvatud juhul kui vastavat Toodet ei ole enam müügil. Kui vastavat Toodet enam ei ole müügil, siis Tellija valikul Toode asendatakse või müügileping lõpetatakse ja tagastatakse Tellijale Toote maksumus.

5.4 Tellijal on õigus Toodete tellimusest taganeda vastavalt punktile 3.

5.5. Tellijal on õigus Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

  1. Tellija kohustused

6.1 Tellimuse vormistamisel on Tellija kohustatud esitama tellimuse teostamiseks vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, täpne aadress (tänav, maja nr, korteri nr, postiindeks, linn/asula/ või küla/maakond), kontakttelefon ning võimalusel e-posti aadress.

6.2 Juhul, kui Tellija ja Toote saaja on erinevad, peab Tellija esitama punktis 6.1. fikseeritud andmed ka saaja kohta.

6.3 Juhul, kui Tellija esitatud andmed on vigased ja/või mitte-täielikud ning ei vasta punktis 6.1. fikseeritule, ei garanteeri Pagerr Toote tellimuse nõuetekohast täitmist. Võimaluse korral võtab Pagerr Tellijaga ühendust, et täpsustada vigaseid või mittetäielikke andmeid.

6.4 Tellimuse vormistamisel kinnitab Tellija, et on nõus käesolevates üldistes tellimistingimustes sätestatud tingimustega ning kohustub neid täitma.

  1. Pagerr-i õigused

7.1 Pagerr-il on õigus muuta käesolevat Üldiseid tellimistingimusi ilma ette teatamata avaldades uued kehtivad tingimused Internetikeskkonnas.

7.2 Pagerr-il on õigus igal ajal ette teatamata muuta E-poe hinnakirja avaldades uue hinnakirja Internetikeskkonnas.

7.3 Pagerr-il on õigus tellimuse aktsepteerimisest loobuda või tellimuse täitmisest loobuda, näiteks kuid mitte ainult, juhul kui hinnakirjas on avaldatud ekslikult vale hind.

7.4 Pagerr ei taga, et raamatu sisu kirjeldus vastab Tellija arvamusele raamatu sisu kohta.

7.5 Juhul, kui Tellija ei täida käesolevate üldiste tellimistingimustega talle pandud kohustusi, ei garanteeri Pagerr tellimuse jõustumist ja/või nõuetekohast Toote saatmist.

7.6 Juhul, kui Tellija ei täida maksekohustust korrektselt, on Pagerr-il õigus avaldada Tellija andmed maksehäirete registris.

  1. Pagerr-i kohustused

8.1 Pagerr kohustub Tellijani toimetama korrektse ja komplektse Toote(d).

8.2 Pagerr kohustub vastu võtma ja dokumenteerima kõik Tellija pretensioonid.

8.3 Pagerr kohustub Tellija pretensiooni lahendama 7 tööpäeva jooksul juhul, kui pretensiooni põhjused on Tellijast mittesõltuvad. Juhul, kui pretensiooni põhjus on Tellija põhjustatud, peab Tellija selle koheselt kõrvaldama.

8.4 Pagerr kohustub välja vahetama Toodete praakeksemplarid. Pagerr vastutab üksnes tootmisvigade jm puuduste eest, mis olid olemas Toote üleandmisel Tellijale.

8.5. Kõik pooltevahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkuleppele ei jõuta ja Tellija soovib jätkata kaebuse esitamisega, siis on Tellijal õigus pöörduda:

– Tarbijakaitseameti Tarbijavaidluste komisjoni poole aadressil Rahukohtu 2, Tallinn 10130 või veebiaadressil www.komisjon.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei ole suutnud lahendada kokkuleppe teel. Kaebuse läbivaatamine komisjonis on pooltele tasuta;

– tarbijavaidluste internetipõhise vaidluste lahendamise ODR platvormi vahendusel https://ec.europa.eu/consumers/odr/. ODR platvorm on mõeldud eelkõige, kuid mitte ainult, piiriüleste vaidluste lahendamiseks, mis võimaldab tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiva vaidluste kohtuvälise lahendamise üksuse teises liikmesriigis;

– kohtusse.

Küsimuste tekkimisel kirjutage e-posti aadressil: [email protected].

Pagerr